Side Eventy podczas Konferencji Klimatycznej COP25

Side Eventy podczas Konferencji Klimatycznej COP25

Serdecznie zapraszamy na Side Event, który odbędzie się podczas 25 Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej UNFCCC COP25, która odbędzie się w Madrycie. 

 

  • Challenges and Opportunities of achieving “net zero emissions“. How to manage the just and efficient transition?

 

CAKE/KOBiZE, Grantham Research Institute na London School of Economics oraz CAN Europe organizują wydarzenie w pawilonie europejskim na COP25 na temat sprawiedliwej transformacji niskoemisyjnej. Osiągnięcie celów założonych w porozumieniu paryski wymaga całkowitej dekarbonizacji energetyki oraz wygaszenia sektorów gospodarki opartych na węglu. Transformacja wymaga zmiany strukturalnej w Europejskiej gospodarce, która nadal jest uzależniona od spalania paliw kopalnych. Przedyskutujemy jakie wyzwania oraz szanse niosą ze sobą te zmiany oraz jakie będą konsekwencje transformacji niskoemisyjnych dla obywateli w Europie. Dodatkowo, będziemy rozważać które rozwiązania mogą osłabiać negatywne efekty polityki klimatycznej.

 

Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia 2019 r. (wtorek) w godz, 14:30 -16:00 w Pawilonie UE (EU Pavillion).

 

Agenda wydarzenia jest dostępna na naszej stronie: 

  COP25_Just-transition_Climate-CAKE_LSE_CAN_final.pdf (1,3 MiB, 322 hits)

 

Więcej informacji: https://ec.europa.eu/clima/sites/calendar/0138/calendar_en.htm#schedule

 

 

 

 

  • Capacity-building Knowledge to Action Day – Lessons Learned from Practice 

 

CAKE/KOBiZE, World Meteorological Organization (WMO) oraz Integrated Research and Action for Development (IRADe) organizują wspólne wydarzenie, które odbędzie się w ramach Capacity-building Hub działającego na COP25 pod patronatem Paris Comitee on Capacity Building (PCCB). Wydarzenie to dotyczy wyzwań związanych z przygotowaniem i transferem zaawansowanej wiedzy na poziom podejmowania decyzji oraz jej efektywne wykorzystanie we wdrażaniu polityki klimatycznej. Capacity-building Knowledge to Action Day – Lessons Learned from Practice to spotkanie, na którym podzielimy się naszym podejściem i doświadczeniami z wdrażania projektu LIFE Climate CAKE PL, który odpowiada tego rodzaju oczekiwaniom.

 

Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia 2019 r. (piątek) w godz, 17:30-19:00 w ramach PCCB Capacity-building Hub.

 

Agenda wydarzenia:

  COP25_PCCB_Hub_CAKE_WMO_IRADe_06_12_2019.pdf (1,2 MiB, 221 hits)

 

Więcej na: https://unfccc.int/2nd-capacity-building-hub/Capacity-building-Knowledge-to-Action-Day  

 

 

 

Powrót
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych,
Polityka Prywatności.
Akceptuję