Side Eventy podczas Konferencji Klimatycznej COP25

Serdecznie zapraszamy na Side Event, który odbędzie się podczas 25 Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej UNFCCC COP25, która odbędzie się w Madrycie. 

 

  • Challenges and Opportunities of achieving “net zero emissions“. How to manage the just and efficient transition?

 

CAKE/KOBiZE, Grantham Research Institute na London School of Economics oraz CAN Europe organizują wydarzenie w pawilonie europejskim na COP25 na temat sprawiedliwej transformacji niskoemisyjnej. Osiągnięcie celów założonych w porozumieniu paryski wymaga całkowitej dekarbonizacji energetyki oraz wygaszenia sektorów gospodarki opartych na węglu. Transformacja wymaga zmiany strukturalnej w Europejskiej gospodarce, która nadal jest uzależniona od spalania paliw kopalnych. Przedyskutujemy jakie wyzwania oraz szanse niosą ze sobą te zmiany oraz jakie będą konsekwencje transformacji niskoemisyjnych dla obywateli w Europie. Dodatkowo, będziemy rozważać które rozwiązania mogą osłabiać negatywne efekty polityki klimatycznej.

 

Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia 2019 r. (wtorek) w godz, 14:30 -16:00 w Pawilonie UE (EU Pavillion).

 

Agenda wydarzenia jest dostępna na naszej stronie: 

  COP25_Just-transition_Climate-CAKE_LSE_CAN_final.pdf (1,3 MiB, 198 hits)

 

Więcej informacji: https://ec.europa.eu/clima/sites/calendar/0138/calendar_en.htm#schedule

 

 

 

 

  • Capacity-building Knowledge to Action Day – Lessons Learned from Practice 

 

CAKE/KOBiZE, World Meteorological Organization (WMO) oraz Integrated Research and Action for Development (IRADe) organizują wspólne wydarzenie, które odbędzie się w ramach Capacity-building Hub działającego na COP25 pod patronatem Paris Comitee on Capacity Building (PCCB). Wydarzenie to dotyczy wyzwań związanych z przygotowaniem i transferem zaawansowanej wiedzy na poziom podejmowania decyzji oraz jej efektywne wykorzystanie we wdrażaniu polityki klimatycznej. Capacity-building Knowledge to Action Day – Lessons Learned from Practice to spotkanie, na którym podzielimy się naszym podejściem i doświadczeniami z wdrażania projektu LIFE Climate CAKE PL, który odpowiada tego rodzaju oczekiwaniom.

 

Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia 2019 r. (piątek) w godz, 17:30-19:00 w ramach PCCB Capacity-building Hub.

 

Agenda wydarzenia:

  COP25_PCCB_Hub_CAKE_WMO_IRADe_06_12_2019.pdf (1,2 MiB, 110 hits)

 

Więcej na: https://unfccc.int/2nd-capacity-building-hub/Capacity-building-Knowledge-to-Action-Day  

 

 

 

Powrót

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.