Prezentacja projektu LIFE Climate CAKE PL podczas seminarium w IBS-PAN

W dniu 15 czerwca 2018 r. w Instytucie Badań Systemowych PAN, odbyło się seminarium naukowe nt. analizy polityk ograniczania emisji gazów cieplarnianych i ich wpływu na rozwój gospodarczy.

 

Wśród wygłaszanych referatów były dwa przygotowane przez IOŚ – KOBiZE tj. „Wspólnotowy System Handlu Uprawnieniami do Emisji – mechanizm, zasady rozdziału uprawnień, uwarunkowania z perspektywy Polski” i „Ucieczka emisji jako efekt polityki klimatycznej na przykładzie EU ETS – szacowanie za pomocą modelu CGE”. Opracowanie ostatniego ze wspomnianych referatów było możliwe dzięki wykorzystaniu modelu CGE – PLACE. Przedstawione wyniki modelowania potwierdziły możliwość występowania w przyszłości zjawiska ucieczki emisji, jako reakcji na asymetryczną politykę klimatyczną. Autorzy referatu podkreślili, że bez odpowiedniej ochrony sektorów i polityki prowadzonej na poziomie UE istnieje niebezpieczeństwo, że zjawisko to może się nawet intensyfikować, np. na skutek zwiększania celów redukcyjnych emisji GHG.

 

Powrót

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.