Prezentacja celów i założeń projektu LIFE Climate CAKE PL na Sympozjum Naukowym „ProEnergo – Możliwości i Horyzonty Ekoinnowacyjności”

W dniach 29-30 czerwca 2018 r. już po raz piąty odbyło się Sympozjum Naukowe „ProEnergo – Możliwości i Horyzonty Ekoinnowacyjności”, pod tytułem „Ecological Innovation Day”.

 

V Sympozjum ProEnergo zostało zorganizowane przez Wydział Elektryczny Politechniki Częstochowskiej, AGH, IF PAN Warszawa i Politechnikę Warszawską. Instytut Ochrony Środowiska-Państwowy Instytut Badawczy był współorganizatorem tego wydarzenia, a także parterem merytorycznym. Patronatem honorowym Sympozjum objęło Ministerstwo Środowiska i NFOŚiGW, a także Ministerstwo Energii.

 

Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w sektorze energetyki odnawialnej, efektywności energetycznej, elektromobilności i magazynowania energii, szczególnie z zastosowaniem nowoczesnych technologii, wpisuje się czynnie w politykę klimatyczno-energetyczną kraju -powiedział Sławomir Mazurek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.

 

W wydarzeniu, udział wzięli również m.in.: Tomasz Dąbrowski – wiceminister w Ministerstwie Energii, Maciej Małecki – poseł na Sejm RP, przewodniczący Sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, Artur Michalski, wiceprezes – Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojciech Dąbrowski – prezes PGE Energia Ciepła oraz dr inż. Krystian Szczepański – dyrektor Instytutu Ochrony Środowiska-Państwowego Instytutu Badawczego.

 

Tegoroczne wydarzenie pt. „Ecological lnnovation Day”, zostało w całości poświęcone roli nowych technologii w szeroko pojętej energetyce. Wiodące tematy prezentowane na Sympozjum obejmują szereg interesujących zagadnień, z których większość oscyluje wokół tematu ekoinnowacyjności, skupiając się zarówno na aspektach związanych z sektorem energetyki odnawialnej, elektromobilności, efektywności energetycznej i magazynowaniu energii, jak również z kierunkami rozwoju polityki klimatyczno-energetycznej i mechanizmami wsparcia ekoinnowacyjnych przedsięwzięć w Polsce.

 

Podczas Sympozjum, w ramach Sesji posterowej, zostały zaprezentowane zagadnienia dotyczące projektów realizowanych przez IOŚ-PIB, ,,Baza wiedzy o zmianach klimatu i adaptacji do ich skutków oraz kanałów jej upowszechniania w kontekście zwiększenia odporności gospodarki, środowiska i społeczeństwa na zmiany klimatu oraz przeciwdziałania i minimalizowania skutków nadzwyczajnych zagrożeń” oraz ,,LIFE Climate CAKE PL.”

 

Sympozjum to wydarzenie, na którym spotykają się przedstawiciele świata nauki, biznesu, przemysłu z branży energetycznej, ochrony środowiska i dziedzin pokrewnych. Referaty oraz panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych prelegentów oferują możliwość bliższego zapoznania się z tematyką dotyczącą między innymi elektroenergetyki, energetyki prosumenckiej, ekorozwoju oraz nowoczesnych technologii. V Sympozjum „ProEnergo” realizowane jest w ramach Programu „DIALOG 0047/2016” w obszarze „Nauka dla innowacyjności” pt. „Innowacje w procedurach transferu technologii: Nauka-Przemysł”.

 

Szczegółowe informacje o Sympozjum dostępne są na stronie internetowej: www.sn-proenergo.pl

 

Powrót

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.