Nowa publikacja pt. „GO2’50. Klimat. Społeczeństwo. Gospodarka.”

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym numerem naszej najnowszej publikacji pt. GO2’50. Klimat. Społeczeństwo. Gospodarka.przygotowanym przez Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami oraz Centrum Analiz Klimatyczno – Energetycznych. Publikacja dostępna jest w języku polskim i angielskim.

 

 

Przygotowanie i stworzenie nowego wydawnictwa wychodzi naprzeciw konieczności zapewnienia odpowiedniej wiedzy w kwestiach związanych szeroko rozumianą polityką klimatyczno- energetyczną oraz związanymi z koniecznością przeprowadzenia transformacji do gospodarki niskoemisyjnej do 2050 r. i realizacją nowej strategii gospodarczej Unii Europejskiej określonej w Europejskim Zielonym Ładzie.         

                                                       

W publikacji znajdą Państwo szereg interesujących artykułów podejmujących istotne w obecnym czasie tematy z zakresu polityki klimatyczno –energetycznej dotyczące: perspektywy na rynku uprawnień do emisji w EU ETS w 2020 r., pozycji Unii Europejskiej w działaniach na rzecz klimatu, możliwości i uwarunkowań dla wprowadzenia CBAM (ang. Carbon Border Adjustment Mechanism) w UE, możliwości redukcji emisji CO2 w sektorze transportu drogowego w kontekście „Europejskiego Zielonego Ładu”, rozwoju technologii CCS/CCU w Europie i na świecie, przyszłości „czystego wodoru”, możliwości redukcji emisji gazów cieplarnianych z sektora polskiego rolnictwa, jak również lotnictwa w świetle umowy o powiązaniu unijnego i szwajcarskiego systemu handlu uprawnieniami do emisji oraz o Funduszu Modernizacyjnym.

 

Mamy nadzieję, że nasza publikacja spełni Państwa oczekiwania i zapewni odpowiednią w tej tematyce wiedzę. Serdecznie zapraszamy do lektury!

 

  • Publikacja w języku polskim:                                                                                                                                            

      „GO250. Klimat. Społeczeństwo. Gospodarka.” (6,5 MiB, 107 hits)

 

  • Publikacja w języku angielskim:                                                                                                                                        

      „GO250. Climate. Society. Economy. (6,5 MiB, 41 hits)

       

 

 

Powrót

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.