LIFE Climate CAKE PL na warsztatach “Climate Recon 2050: Dialogues on Pathways and Policy”

W dniu 09.10.2018 r. w Warszawie odbyły się międzynarodowe warsztaty „Climate Recon 2050: Dialogues on Pathways and Policy”, których tematem przewodnim było modelowanie skutków polityki energetyczno-klimatycznej w perspektywie do 2050 r

Projekt LIFE Climate CAKE PL był szczególnie uwzględniony w ramach tego spotkania na dwóch różnych sesjach. Na tle doświadczeń innych krajów zaprezentowane zostały polskie doświadczenia i podejście do budowy kompleksowego zaplecza analitycznego dla administracji przyjęte w projekcie LIFE Climate CAKE PL wraz ze szczegółowym opisem tworzonego warsztatu analitycznego.

 

Koordynator projektu przedstawił także założenia projektu dotyczące zapewnienia jak najpełniejszego i skutecznego przepływu informacji i wiedzy między analitykami, a urzędnikami i decydentami. Włączenie już na wczesnym etapie grupy docelowej w prace nad założeniami oraz strukturą przyszłych dokumentów analitycznych oraz komunikacji wyników modelowania skutków polityki energetyczno-klimatycznej, w celu w jak największym stopniu uwzględnienia potrzeb i oczekiwań adresatów tworzonych analiz, jest jednym z głównych celów projektu.  Podczas warsztatów była również okazja do wymienienia dotychczasowych doświadczeń w realizacji projektów LIFE z twórcami projektu LIFE Climate PATH 2050. Oba projekty prezentują podobny aspekt merytoryczny i są prowadzone w ramach tej samej edycji programu LIFE. 

Prezentacje z warsztatów są dostępne: https://climatedialogue.eu/event/second-meeting-policymaker-platform-long-term-climate-strategies oraz https://climatedialogue.eu/event/second-meeting-technical-dialogue

 

Więcej informacji o projekcie LIFE Climate PATH 2050: https://www.podnebnapot2050.si/ 

 Powrót

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.