DOKUMENTACJA: modelu sektora rolnictwa EPICA (The Evaluation of Policy Impacts – Climate and Agriculture Model)

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu dokumentację techniczną modelu sektora rolnictwa EPICA (The Evaluation of Policy Impacts – Climate and Agriculture Model), uzupełniając tym samym dostępny na naszej stronie pakiet informacji o modelach zbudowanych w Centrum Analiz Klimatyczno-Energetycznych (CAKE).

 

  • Głównym zadaniem modelu jest analiza skutków polityki klimatyczno-energetycznej w rolnictwie.

 

  • Model EPICA składa się z dwóch zintegrowanych ze sobą modułów – rynkowego i gospodarstw rolnych łącząc w sobie podejście oparte na równowadze cząstkowej z liniową optymalizacją działalności rolniczej. Pozwala to na symulację właściwej równowagi między popytem i podażą dóbr wytwarzanych w sektorze rolnictwa, a jednocześnie dostarczenie zdezagregowanej informacji o skutkach polityki dla działalności gospodarstw rolnych.

 

  • Konstrukcja modelu EPICA umożliwia interakcję z pozostałymi narzędziami analitycznymi CAKE, w tym w szczególności modelem d-PLACE oraz modelem MEESA.

 

 

Powrót

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.