Spotkanie z WWF dotyczące wymiany doświadczeń związanych z realizacją projektów LIFE

W dniu 19 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie pomiędzy IOŚ-PIB i WWF Polska/InE. W czasie spotkania wymieniono doświadczenia związane z realizacją projektów w ramach dofinansowania LIFE, przedyskutowano możliwy zakres współpracy, a także wymieniono poglądy na temat bieżących problemów z realizacją polityki klimatyczno-energetycznej.

 

Spotkanie obu zespołów było szansą na przeprowadzenie debaty na temat klimatu, dostępności danych i raportów mogących pomóc w analizach polityki energetyczno-klimatycznej. W trakcje spotkania zwrócono uwagę, że debata na temat zmian klimatu jest szczególnie istotna w Polsce ze względu na zbliżający się Szczyt Klimatyczny COP24, który odbędzie się w Katowicach.

 

Członkowie obu zespołów streścili zakres merytoryczny realizowanych przez siebie projektów. Zespół prowadzący projekt „Wdrażanie Zrównoważonego Rozwoju na podstawie Odpowiedzialnej Społecznie Transformacji (WZROST)”, jest odpowiedzialna m.in. za powstanie filmu „Punkt Krytyczny”, pierwszej polskiej produkcji kompleksowo pokazującej wyzwania klimatycznie, zarówno w skali Polski, jak i świata. W projekcie powstały też raporty merytoryczne dotyczące tych wyzwań.

 

W trakcie spotkania zebrano istotne informacje na temat możliwych kanałów komunikacji z podmiotami zainteresowanymi wynikami projektu, co przysłuży się do lepszego rozpropagowywania informacji o skutkach polityki klimatyczno-energetycznej.

 

Powrót

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.